CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

Jakie akcesoria malarskie wybrać na początek?

Opublikowano dnia 10-10-2022

Jako sklep plastyczny doskonale wiemy, że ilość artykułów dla malarzy na rynku jest ogromna. Wiemy też z licznych rozmów z naszymi klientami, że, zwłaszcza na początku przygody z malarstwem, wybór odpowiednich artykułów jest ogromny i trudny. Niemal codziennie doradzamy przychodzącym do nas początkującym malarzom, jakie wybrać farby, pędzle, sztalugi i inne niezwykle potrzebne artykuły, takie jak paletki czy szpachelki. Doskonale wiemy również, że z czasem sklep plastyczny staje się dla malarzy naturalnym miejscem spędzania czasu, a ich pracownie bardzo szybko wzbogacają się o kolejne artykuły!

Jakie farby wybrać na początek przygody z malarstwem?

 

To chyba najczęściej poruszany temat w rozmowach z młodymi malarzami. Wybór pierwszych farb to zawsze doświadczenie dostarczające wiele ekscytacji, bo zwiastujące początek nowej drogi, która często trwa do końca życia, stając się wspaniałą pasją.

Zacznijmy jednak od tego, że pojęcie „farby artystyczne” nawet w przybliżeniu nie oddaje bogactwa opcji dostępnych dla artystów. Z jednej strony mamy więc farby akrylowe, które często wybierane są na początek przygody z malarstwem i jako farby do nauki malarstwa ze względu na łatwość użytkowania, z drugiej zaś farby olejne i akwarele, cechujące się wyższym stopniem skomplikowania, jednak dające również zupełnie inne możliwości i odblokowujące nowy poziom zabawy formą.

Jako pierwsze na tapet bierzemy jednak farby akrylowe, bo to o nie najczęściej pytają się początkujący artyści! Sklep plastyczny ArtEquipment oferuje bardzo bogaty wybór akryli idealnych na początek przygody z malarstwem, wśród nich farby od tak uznanych producentów jak Creall, Daler-Rowney, Maimeri, Marabu, Marie’s, Pebeo, Pheonix czy Talens, w tym serię Amsterdam.
Tak naprawdę trudno jest wybrać źle spośród proponowanych przez nas marek.

Jednak najczęściej początkujący malarze opuszczają nasz sklep z farbami Talens, zwłaszcza serią Amsterdam i Creation. Poza tym, często w ich koszykach znajdują się farby Pebeo, farby Marie’s lub farby Creall. To również dobry moment, żeby wspomnieć o tym, że Sklep plastyczny ArtEquipment również produkuje swoje własny farby akrylowe – seria ArtEquipment ARTE to doskonała propozycja na początek przygody z malarstwem akrylowym, gdyż łącz w sobie przystępną cenę z najwyższą jakością i wysoką odpornością i trwałością. Farby te doskonale nadają się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych artystów.

Nasz sklep plastyczny posiada również w ofercie farby akwarelowe najwyższej jakości. Na początek przygody z malarstwem akwarelowym najlepiej sięgnąć po polskie farby Roman Szmal Aquarius, produkowane przez Talens farby Van Gogh water colour w kostkach lub farby Gansai Tambi od Kuratake. Dla najbardziej wymagających, w naszej ofercie dostępne są również farby od Schmincke z serii Academie Aquarell. Poza tym, w naszej ofercie znajdziecie również koncentrat farby wodnej Talens Ecoline.

Nie będziemy kłamać – uwielbiamy malarstwo i farby olejne. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo propozycji dla artystów na różnym poziomie zaawansowania. Od 20 lat sklep plastyczny ArtEquipment jest pierwszym (i jedynym!) importerem farb olejnych Marie’s! To właśnie te farby, dostępne w wielu różnych wariantach, bardzo często wybierają nasi klienci na początku swojej malarskiej drogi. Polecamy również farby Astra Artea dostępne w pojemności 75 mililitrów, a także farby od Talens – tutaj dla początkujących raczej byśmy skłaniali się ku serii Van Gogh.

Farby Talens Rembrandt, powszechnie uważane za najlepsze farby olejne na świecie, wymagają więcej doświadczenia, żeby wydobyć z nich pełnię potencjału. Ponadto, polecamy również farby od Phoenix z serii Studio Oil Colour, a także farby Maimeri Classico.

Jeśli nadal nie wiecie, jakie farby wybrać do nauki malarstwa, chętnie wam pomożemy! Odwiedźcie nasz sklep plastyczny w Warszawie i zasięgnijcie rady bezpośrednio od naszych wykwalifikowanych konsultantów!

 

Sztaluga malarska – jaką wybrać do domowego studia?

 

Sztaluga malarska to coś, co możemy określić jako absolutną podstawę pracowni malarskiej. Nie tylko ułatwia pracę, ale również poprawia wygodę i ogólnie sprawia, że maluje się nam lepiej. Na szczęście nasz sklep plastyczny w Warszawie posiada w swojej ofercie bardzo duży wybór sztalug różnego rodzaju i do różnych zastosowań. Znajdziecie u nas zarówno sztalugi plenerowe, które doskonale sprawdzą się w rękach malarzy mobilnych, którzy często lubią opuszczać cztery ściany i oddawać się swej pasji na łonie natury, jak i sztalugi przeznaczone do studia – w tym uniwersalne sztalugi trójnożne, potężne sztalugi studyjne i sztalugi stołowe, które doskonale sprawdzą się, jeżeli nie posiadacie studia, i za każdym razem musicie zwijać i rozwijać swoją domową pracownię.

Wybór sztalugi powinien być oparty właśnie o wasze osobiste preferencje i przyzwyczajenia, a także warunki lokalowe. Sztaluga studyjna, pomimo niewątpliwej wygody, w małym mieszkaniu będzie jedynie zawadzać. Z kolej sztaluga stołowa, pomimo niewątpliwych zalet w postaci mobilności i kompaktowości, w dużej pracowni będzie tak naprawdę ograniczać możliwości, które moglibyście mieć decydując się na przykład na sztalugę studyjną.

 Przykłady można mnożyć i mnożyć, jednak decyzja ostatecznie zależy tylko od tego, do czego macie zamiar wykorzystywać sztalugi. Warto również pamiętać, że sztaluga sztaludze nie równa – wobec tego na różnych sztalugach będą mogły się zmieścić podobrazia różnego rozmiaru. Dlatego wybór sztalugi plenerowej do malowania wielkich obrazów, mających powyżej półtora metra szerokości lub wysokości, może nie być najlepszym pomysłem; zdecydowanie lepiej sprawdzi się sztaluga studyjna lub sztaluga z trzema nogami. Te ostatnie często wybierane są również do ekspozycji prac.

Zestawy malarskie  – idealna propozycja na początek?

 

Od możliwych opcji i mnogości wyborów szumi wam w głowie? Nie dziwimy się – zwłaszcza na początku przygody z malarstwem ilość możliwości może przytłaczać. Na szczęście mamy na to rozwiązanie! Sklep plastyczny ArtEquipment posiada w swojej ofercie niezwykle atrakcyjne zestawy malarskie. Są one dostoswane zawartością do poziomu zaawansowania artysty – znajdziecie więc wśród nich również zestawy malarskie dla początkujących.

Kupowanie akcesoriów malarskich w zestawach ma tę zaletę, że macie pewność kompatybilności elementów, a także zyskujecie – za każdym razem, gdy wybieracie zestaw malarski, zapłacicie za niego mniej, niż za sumę jego elementów. W dodatku, zestawy malarskie oferowane przez sklep plastyczny ArtEquipment często zawierają nie tylko farby, ale również liczne inne akcesoria – takie jak sztalugi, pędzle, paletki i inne niezbędne do pracy elementy.

Dodatkowo, sklep plastyczny ArtEquipment oferuje również autorskie zestawy. Łączymy w nich artykuły różnych producentów w taki sposób, by zapewnić najlepszą możliwą konfigurację – oferując jednocześnie niezwykle korzystną cenę i najwyższą jakość zawartych artykułów. Przygotowaliśmy dla was między innymi zestaw olejny ze sztalugą stołową, zestaw basic z farbami akrylowymi, czy zestaw akrylowy ze sztalugą stołową.  

Jeśli dalej nie wiesz, co wybrać – odwiedź ArtEquipment, sklep plastyczny w Warszawie, zadzwoń do nas lub napisz – postaramy się pomóc najlepiej jak umiemy!