malarstwo początek, farby olejne, farby akwarelowe, akryle, farby akrylowe, akwarele, zestawy malarskie
CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

Jak zacząć malować?

Opublikowano dnia 28-03-2022

Jak zacząć przygodę z malarstwem?


Piękne obrazy wielkich mistrzów zachwycają i śmiemy twierdzić, że nie znajdzie się osoba, która na widok niektórych dzieł wirtuozów pędzla nie wpadnie w niemy (a nawet i głośny!) zachwyt. Bywa jednak, że obecnie oferowane przez nas sklep dla plastyków artykuły malarskie, a zwłaszcza ich mnogość i zróżnicowanie, przyprawiają początkujących adeptów malarstwa o ból głowy. Dlatego dzisiaj pomożemy Wam dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie wybrać artykuły malarskie i farby na początek przygody!
 

Malarstwo – jakie wybrać farby na początek?

 

Złota zasada mówi, że odkrywając w sobie nową pasję trzeba zacząć ostrożnie, na wypadek, gdyby jednak ostatecznie nas ona nie przekonała. Dlatego nasz sklep plastyczny w Warszawie oferuje szeroki wybór artykułów z różnych kategorii cenowych, dzięki którym nasi klienci mogą wybrać na początek wysokiej jakości farby, które pozwolą na namalowanie pięknych obrazów, bez wydawania setek złotych. Znajdziecie u nas farby olejne, farby akrylowe i akwarele dopasowane do umiejętności i potrzeb artystów na różnym poziomie zaawansowania, w tym hobbystów i początkujących! Dzięki temu będziecie mogli spróbować swoich sił w malarstwie bez drenowania portfela.
Farby olejne na początek to temat, który często poruszają z nami nasi klienci. Specjalnie dla nich w naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów dostosowanych do oczekiwań i potrzeb malarzy stawiających swoje pierwsze kroki. Wśród nich znajdują się między nimi Farby olejne Marie’s, farby olejne Art Rangers, czy produkowane przez powszechnie znaną i lubianą (ze względu na świetną jakość i racjonalne ceny) firmę Talens. Nasz sklep plastyczny posiada w swojej ofercie również zestawy malarskie, takie jak zestaw Van Gogh Oil Basic (ponownie od Talens), również w wersji z akcesoriami pozwalającymi na natychmiastowe rozpoczęcie przygody z malarstwem, w tym zestaw, który zawiera farby olejne Talens ze sztalugą. W naszej ofercie znajdują się również stworzone przez nas zestawy olejne, zawierające wszystkie potrzebne akcesoria – szczególnie popularne jako artystyczne zestawy prezentowe!.

Początkujący artyści znajdą u nas również różnorodne farby akrylowe, które idealnie nadają się do nauki malowania. Musimy w tym miejscu wspomnieć o naszych autorskich farbach akrylowych ArtEquipment i cieszących się olbrzymim zainteresowaniem zestawach Basic z farbami akrylowymi, które doskonale nadają się do stawiania pierwszych pociągnięć pędzlem na płótnie. W naszej ofercie znajduje się również zestaw malarski Zieler z torbą, pozwalający nie tylko na natychmiastowe rozpoczęcie przygody z akrylami, ale również na łatwe transportowanie i organizację malarskiego ekwipunku. Dostępne w naszym sklepie są również farby akrylowe Talens ze sztalugą, które to są zestawem bardzo polecanym przez naszych klientów i doskonale nadającym się na prezent dla początkującego artysty. W podobnej funkcji doskonale sprawdzi się również nasz autorski zestaw akrylowy ze sztalugą stołową. Zaś dla tych początkujących artystów, którzy dysponują trochę większym budżetem na same farby i jednocześnie chcą rozpocząć malowanie z akcesoriami od jednego z najbardziej uznanych europejskich producentów możemy polecić zestaw Schmincke Akademie Acryl.

Wśród farb akwarelowych, najczęściej polecamy początkującym artystom zestaw malarski Talens Art Creation Farby Akwarelowe, zaś dla osób szukających już od początku swojej przygody absolutnie najwyższej możliwej jakości farby akwarelowe Schmincke Akademie Aquarell (https://www.artequipment.pl/p6708,akwarele-schmincke-akademie-aquarell-12x1-2-small-pans.html).


Farby olejne, akryle, farby akwarelowe – od czego zacząć


Nasz sklep plastyczny posiada w swojej ofercie zróżnicowane zarówno pod względem rodzaju, jak i konkretnych właściwości farby dla artystów. Największą popularnością cieszą się farby akrylowe, akwarele i farby olejne. Aby zdecydować się na konkretny rodzaj farb warto zadać sobie pytanie, jaki efekt chcemy uzyskać i co chcemy namalować. Farby akwarelowe, ze względu na swoją delikatność, szczególnie chętnie wybierane są podczas malowania pejzaży. Oczywiście do tego celu nadają się również farby olejne i farby akrylowe, jednak ze względu na zupełni inną intensywność kolorów uzyskany efekt będzie znacznie bardziej wyrazisty. Do malowania portretów artyści często sięgają po farby olejne. Farby akrylowe stanowią zaś popularny wybór ze względu na swoją prostotę. Specjalnie z myślą o początkujących artystach przygotowaliśmy zestawy malarskie „na start”, które doskonale sprawdzą się w trakcie stawiania pierwszych kroków na artystycznej ścieżce!

Galeria