CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

Ołówki w dłoń – jak dobrać akcesoria do rysunku?

Opublikowano dnia 27-06-2022

Ołówki rysunkowe – z czym to się je

Oczywiście pierwszymi artykułami, które przychodzą do głowy na myśl o rysunku są ołówki! Nie można się dziwić – piękne szkice, z którymi są one utożsamiane, zrobią wrażenie na każdym. Jak jednak wybrać ołówki rysunkowe?
Zapewne spotkaliście się z takim parametrem, jak twardość ołówka. Podstawowo, możemy podzielić je na ołówki twarde, oznaczane literą H, ołówki miękkie, oznaczane literą B, i ołówki pośrednie, oznaczane literami HB i F. Zgodnie z tymi oznaczeniami, ołówek H9 cechuje się najtwardszym grafitem, a B9 najmiększym.
Co oznaczają te wartości w praktyce? Ołówki B pozwalają na uzyskanie ładnego rozmycia, dzięki czemu wspaniale budują kontrast, pozwalają na cieniowanie i doskonale nadają się do szkiców, dużych rysunków i podrysów. Ołówki HB i F zazwyczaj używane są do pisania, zaś ołówki H doskonale nadają się do rysunków technicznych, w których duże znaczenie ma grubość każdej linii. Do rysunków artystycznych najczęściej i najbardziej polecane są ołówki B , zaś wśród architektów, inżynierów i osób zajmujących się rysunkiem technicznym zdecydowanie królują ołówki H.
Nasz sklep plastyczny posiada w swojej ofercie wiele ołówków idealnych zarówno do rysunków technicznych, jak i do rysunku artystycznego. Znajdziecie u nas również ołówki automatyczne, które cechują się wysoką uniwersalnością, która wynika z tego, że twardość ich grafitu zależy od tego, z jakich korzysta się wkładów.

Akcesoria do rysunku

Nasz sklep plastyczny oferuje szeroki wybór w kategorii akcesoria do rysunku. Znajdziecie u nas wszystko, czego potrzeba rysownikowi na każdym poziomie zaawansowania – od początkującego, przez hobbystę, aż do poziomu profesjonalnego. Znajdziecie u nas nie tylko ołówki do rysunku, ale także szeroki wybór akcesoriów. W naszym sklepie znajdziecie najwyższej jakości temperówki, gumki do ścierania, kalki kreślarskie w różnych wymiarach, a także mnóstwo innych akcesoriów, takich jak lusterko do kopiowania Etchr, a także etui na kredki. W naszym sklepie znajdziecie również najwyższej jakości kredki, w tym kredki akwarelowe, a także prawdopodobnie najsłynniejsze kredki na świecie – Faber-Castell Polychromos, które od lat słyną z najwyższej możliwej jakości wykonania i materiałów, z których są produkowane.

Akcesoria i zestawy rysunkowe na początek
Art.-Equipment, sklep dla plastyków, oferuje również bogaty wybór zestawów do rysunku! Wśród nich dostępne są zestawy składające się z samych ołówków, takie jak zestaw rysunkowy Derwent, w skład którego wchodzą ołówki od 9B do 9H, dzięki czemu oferuje on pełen wachlarz twardości grafitu. Dostępne w naszym sklepie są również zestawy złożone z kredek akwarelowych, takie jak zestaw Faber-Castell Goldfaber, zestawy z węglami rysunkowymi, takie jak Faber-Castell Charcoal Sketch Set, a także zestawy z pełnym wyposażeniem rysunkowym, takie jak zestawy Koh-i-Noor Gioconda. Zestawy rysunkowe to świetny sposób na rozpoczęcie swojej przygody, ponieważ zawierają potrzebne artykuły najwyższej jakości. Zestaw rysunkowy to sprawdzony sposób na umożliwienie szybkiego rozpoczęcia swojej artystycznej ścieżki!

 

A Ty, jakie artykuły do rysunku wybierasz? Dokładamy wszelkich starań żeby na półkach naszego sklepu plastycznego pojawiały się najwyższej jakości akcesoria do rysunku, które będą cieszyły się świetnymi opiniami wśród naszych klientów! Czekajcie również na kolejne wpisy w ramach nowego cyklu "Nauka rysowania dla każdego z ArtEquipment", w którym zanużymy się głębiej w temat rysunku!