Nauka rysowania dla każdego – wprowadzenie – jak zacząć?

Kurs rysunku z Art.-Equipment – czyli darmowe porady praktyczne

Dlatego jako Art-Equipment zdecydowaliśmy się ruszyć z nową serią na naszym blogu, w którym chcemy przybliżyć wam podstawowe techniki, podzielić się dobrymi radami i polecić wam najlepsze artykuły do rysunku dostępne w naszym sklepie. Regularnie ćwiczone, wasze umiejętności rysunkowe rozkwitną i będą mogły zaowocować wspaniałą i rozwijającą pasją. Jak w przypadku każdej umiejętności technicznej, nauka rysunku to trening, trening i jeszcze raz ćwiczenie. Z czasem sami będziecie w stanie zauważyć, jak wasze zdolności rosną, co będzie widać po coraz dokładniejszych rysunkach. Dlatego należy pamiętać, że nie możecie się poddawać początkowym trudnościom i zwątpieniu, które na pewno się pojawi – nie od razu zbudowano Rzym! Trudności, które spotkacie na swojej drodze, często będą świadczyły o tym, jak szybko rośnie wasz poziom, a czas spędzony na ćwiczeniu i poprawianiu początkowych błędów sprawi, że szybko będziecie mogli zauważyć progres i stanie się z czasem bardzo satysfakcjonujące.

Nauka rysowania – jak zacząć i wykorzystać moc krytyki

 

Wbrew temu co wiele osób uważa, nauka rysunku nie musi odbywać się samotnie w pracowni! Jeśli w swoje ćwiczenia wciągniesz swoich znajomych, nauka rysowania może stać się wspaniałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu, dzięki któremu będziecie mogli zarówno doceniać swoje prace, jak i cały czas się doskonalić – zarówno poprzez obserwację innych przy pracy (a, jak wiadomo, najlepiej jest się uczyć na błędach innych!), jak i poprzez wzajemne porady, uwagi i spostrzeżenia. Nie należy się zawczasu wstydzić czy martwić opinią innych ludzi – każdy kiedyś zaczynał i warto jest już od początku uczyć się przyjmowania zarówno pochwał, jak i krytyki dla swojej pracy. Przy okazji warto nadmienić, że zanim zastosujcie się do czyichś porad, warto przez sekundę zastanowić się, czy osoba ta miała rację, i czy rzeczywiście jej krytyka jest słuszna. Zawsze warto pozostawać obiektywnym wobec tego, co tworzy się samemu.

Nauka rysunku to proces, w trakcie którego z pewnością staniesz się jednym ze swoich najbardziej zagorzałych krytyków – a rady bardziej doświadczonych artystów na samym początku ścieżki mogą pomóc Ci w nauczeniu się tego, na co powinno się zwracać uwagę. Dlatego też doskonalenie rysunku to doskonała okazja, by poznać nowych ludzi, udając się chociażby na wystawy, eventy czy do galerii sztuki, na których możecie spotkać innych adeptów rysunku! Przy okazji obserwując prace bardziej doświadczonych artystów, które w takich miejscach są wystawiane, możecie wyciągać odpowiednie wnioski do swoich rysunków. Z czasem nauczycie się zauważać zarówno swoje słabości, jak i słabe strony. Pozwoli wam to na doskonalenie się w tym zakresie, który będzie tego wymagał, przy jednoczesnym wyciąganiu na światło dzienne waszych mocnych stron.

Po pierwsze, drugie i trzecie – rysuj!

 

I co najważniejsze – pamiętajcie, że ciężka praca to najlepsza i najbardziej sprawdzona droga do sukcesu. Nawet największy talent bez doskonalenia przepadnie. A jako, że nauka rysowania to wspaniałe hobby dla każdego, ryzykujecie co najwyżej zdobyciem nowej pasji! Powodzenia i do zobaczenia przy okazji kolejnego wpisu z serii Nauka Rysowania od Art-Equipment!

Najpopularniejsze produkty
Nr telefonu
22 77 37 861 lub 510 339 338 sklep@artequipment.pl pn-pt: 9:00 - 18:00 / sb: 9:00 - 13:00
dotpay PayPal VISA Master Card
DPD GLS Poczta Polska DHL

© ArtEquipment - Internetowy sklep dla plastyków. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: