CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

Blog
Nauka rysowania dla każdego – część 3 – jak rysować lepiej

Ćwiczenia czynią mistrzów – talent, oczywiście, też jest istotny, jednak to stały trening, doskonalenie własnych umiejętności i ściganie się z własnym cieniem przynoszą najlepsze efekty. Dlatego tak ważne jest gospodarowanie swoim czasem w ten sposób, żeby najlepiej codziennie mieć okazję do kontaktu do ze swoją pasją. Dzisiaj nasza nauka rysowania dla każdego skupia się na praktycznych poradach, dzięki którym będziecie rysować jeszcze lepiej!

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – część 2 – podstawy rysunku

Nauka rysowania to nie tylko nauka perspektywy, odpowiedniego stawiania kresek i różnych zasad łączących rysunkiem. Zanim zostawicie pierwsze ślady na kartce, warto żebyście poznali kilka podstawowych porad, o których warto pamiętać na każdym etapie, żeby  rysunek był dla was czynnością komfortową i przyjemną. Jednocześnie im większą swobodę będziecie mieć Wy, tym bardziej zyskają na tym wasze rysunki.

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – wprowadzenie – jak zacząć?

Nauka rysowania nie jest tak trudna, jak by się mogło wydawać! Porównując jej skomplikowanie do nauki chodzenia lub mówienia, które to umiejętności każdy nabywa będąc małym dzieckiem, nauka rysowania wydaje się wręcz dziecinnie prosta. Tak naprawdę do tworzenia pięknych rysunków potrzebne są przede wszystkim chęci, duża dawka wytrwałości, umiejętność umiejętnej obserwacji i, co jest najważniejsze, chęć samodoskonalenia i stałego poprawiania błędów. Podobno każdy właśnie na nich najskuteczniej się uczy, dlatego traktujcie je jako okazję do poprawienia swojej techniki i jak najszybciej korygujcie je, kiedy tylko je zauważycie!

Czytaj dalej
Ołówki w dłoń – jak dobrać akcesoria do rysunku?

Rysowanie jest jedną z tych aktywności artystycznych, której każdy spróbował. Jednak to, co dla jednych kończy się na rysunkach na marginesach szkolnych zeszytów i służbowych notatek, dla innych przeradza się w piękną pasje lub pełnoprawny zawód! Dzisiaj postaramy się przybliżyć wam to, jak najlepiej dobrać akcesoria do rysunku do swojego poziomu zaawansowania, a także od czego najlepiej zacząć swoją przygodę z tą dziedziną sztuki.

Czytaj dalej