CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Katalog » SILIKONY I ŻYWICE » żywice epoksydowe

PENTART ŻYWICA EPOKSYDOWA 1:1 KRYSTALICZNA 2x125ml

PENTART ŻYWICA EPOKSYDOWA 1:1 KRYSTALICZNA 2x125ml
  • Symbol produktu: PNR-40054
  • Kod EAN: 5996546033228
  • Producent: Pentart
Cena: 90,00 zł z VAT 73,17 zł netto

Jeżeli masz pytania - pomożemy!

Phone 22 77 37 861 lub 510 339 338

(Pn. - Pt.: 9:00 - 18:00 Sb.: 9:00 - 13:00)

Opis produktu

PENTART ŻYWICA EPOKSYDOWA 1:1 KRYSTALICZNA 2x125ml

Dwuskładnikowy system syntetycznej żywicy epoksydowej charakteryzującej się wysoką twardością oraz pełną transparentością. Po utwardzeniu, żywica tworzy krystaliczny, wyjątkowo trwały i stabilny materiał odporny na żółknięcie. Może być używany na wiele  sposobów;  do  powielania  płaskich  powierzchni,  do  wyrobu  biżuterii,  pamiątek, do formowania suszonych kwiatów.

Przed zmieszaniem, składniki są substancjami niebezpiecznymi wymagającymi dużej uwagi. Należy odpowiednio przygotować stół do pracy, przeczytajć instrukcję obsługi, zaplanować proces pracy.

Pojemność: 2 x 125ml

Sposób użycia:

1. Przygotowanie stołu do pracy

Pracujemy  w  dobrze  wywietrzonym,  dobrze  oświetlonym  miejscu.  Powierzchnia robocza powinna być pozioma i zabezpieczona przed ewentualnym  zabrudzeniem obrusem z tworzywa sztucznego, folią malarską lub papierem silikonowym. Podczas pracy zawsze  używajmy rękawic ochronnych. Pomyślmy też o ochronie swoich ubrań.

2. Odmierzanie składników

Za pomocą miarki mierzymy składniki  objętościowo. Napełniamy osobno każdy pojemnik dokładnie jedną objętością składników A i B. Podczas ważenia na wadze odważamy jedną jednostkę składnika A i 0,95 jednostki składnika B. Aby żywica idealnie stwardniała, ważne  jest, aby pomiar był dokładny.

3. Mieszanie

Odmierzone składniki wlewamy do czystego naczynia do mieszania. Przygotowujemy całkowicie homogenną mieszankę obu substancji, energicznie mieszając ją przez dwie minuty. Uważajmy na to, aby materiały przylegające do ściany i dna pojemnika zostały również  zmieszane z masą. Do mieszania używamy drewnianej lub plastikowej szpatułki. Niewłaściwie wymieszana masa nie krzepnie, żywica pozostanie lepka.

4. Wylewanie

Homogenną masę wylewamy na dekorowaną powierzchnię lub do formy (najlepiej silikonowej). Dekorowana powierzchnia musi być wolna od kurzu, oleistych, tłustych zanieczyszczeń, w przeciwnym razie przyczepność nie będzie odpowiednia. Do czyszczenia  powierzchni używajmy alkoholu Pentart Rubbing. Materiał jest samopoziomujący i na tyle lepki, że nie spłynie z powierzchni (ewentualnie przy pomocy szpatułki możemy go rozprowadzić). Przy wykonywaniu grubszej warstwy zaleca się wylać kilka warstw jedną po drugiej, pozostawiając wystarczająco dużo czasu na przyklejenie się każdej warstwy do warstwy leżącej pod spodem (30 do 45  minut). Jeśli to możliwe, przygotujmy tylko tyle mieszanki, ile użyjemy w ciągu 25 minut. Ciekła mieszanka pozostająca w naczyniu nagrzeje się, skrzepnie i stanie się bezużyteczna (około 45 minut).

5. Usuwanie bąbelków

Po 5 minutach od wylania masy pęcherzyki powstałe podczas mieszania wyjdą na powierzchnię. Należy je ostrożnie usunąć z mieszanki, uważając, aby nie wdychać ulatniających się gazów! Wylejmy kilka kropli alkoholu do czyszczenia na powierzchnię lub użyjmy palnika  kuchennego, który trzymamy ok 15 cm od powierzchni, przesuwając go powoli tak, aby bąbelki mogły łatwiej wydostać się. Dopóki mieszanina jest płynna, proces ten można powtórzyć (w ciągu 45 minut).

6. Suszenie

Najlepiej pozostawić masę do wyschnięcia w pomieszczeniu wolnym od kurzu, w temperaturze pokojowej (20 - 25 °C). Aby warstwa utwardziła  się, wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 50%. Całkowite utwardzenie trwa od 48 do 72 godzin, ale w przypadku grubszych warstw ten czas może się wydłużyć.

7. Czyszczenie

Jeszcze płynną żywicę można usunąć z powierzchni za pomocą alkoholu do czyszczenia. Sprzęt do mieszania można czyścić alkoholem i ręcznikami papierowymi bezpośrednio po użyciu.

Porady: Otrzymaną masę można zabarwić: Tuszem żywicznym Pentart, max.  5%, kilkoma kroplami tuszu Pentart do mediów. Możemy nadać mu połysk: metalicznym proszkiem pigmentowym, Art Micą Pentart, płatkami Galaxy Flakes. Otrzymaną formę można po całkowitym wyschnięciu szlifować, polerować i wiercić.

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Kleszcze szczypce tnące boczne większe
Kleszcze szczypce tnące boczne większe

35,00 zł z VAT
28,46 zł netto

KOH-I-NOOR PĘDZEL NYLONOWY OKRĄGŁY Niki 000
KOH-I-NOOR PĘDZEL NYLONOWY OKRĄGŁY Niki 000

3,00 zł z VAT
2,44 zł netto

Płytka stalowa 5x5cm
Płytka stalowa 5x5cm

32,00 zł z VAT
26,02 zł netto

BLOK AKWARELOWY GOLDLINE AQUA A3 300g 30 arkuszy
BLOK AKWARELOWY GOLDLINE AQUA A3 300g 30 arkuszy

79,00 zł z VAT
64,23 zł netto

90 In stock