CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Katalog » PASTELE » Olejne

Pastele olejne 15 kolorów JOVI

Pastele olejne 15 kolorów JOVI
  • Symbol produktu: KD-930/15
  • Kod EAN: 8412027026154
  • Producent: JOVI
Cena: 18,00 zł z VAT 14,63 zł netto

Jeżeli masz pytania - pomożemy!

Phone 22 77 37 861 lub 510 339 338

(Pn. - Pt.: 9:00 - 18:00 Sb.: 9:00 - 13:00)

Opis produktu

Pastele olejne JOVI są wyjątkowo miękkie, maja piękne, żywe kolory. Można je stosować na wszystkich rodzajach papieru nie satynowanego, brystolu i kartonie, jak również na powierzchniach drewnianych. 
Zalety kredek pasteli olejnych JOVI:
Przyjemne i wygodne w rysowaniu,
Są bardzo wydajne, gdyż cała kredka jest wkładem, 
Pozostawiają warstwę produktu na rysowanej powierzchni, co pozwala na zastosowanie techniki sgraffito (nakładanie i zdrapywanie warstw koloru),
Można także stosować technikę rozmazywania, pocierając zamalowaną powierzchnię ściereczką lub ręką,
Kredki nadają się dla odbiorców w każdym wieku.

Cele dydaktyczne:
Rozwój motoryki małej,
Utrwalanie relacji wzrokowo-manualnych,
Przygotowanie do pisania,
Odróżnianie wykorzystywanych kolorów.

ZASTOSOWANIE:
*Technika tonowa polega na przechodzeniu z mniejszej do większej intensywności koloru. Kolorowane powierzchnie lub kształty tworzy się kreśląc leżące bardzo blisko siebie lub nakładające się linie. Zalecamy na początku naciskać dosyć lekko i zwiększać liczbę pociągnięć w celu uzyskania większej intensywności.
*Technika liniowa. Kształty i odcienie uzyskuje się poprzez kreślenie krzyżujących się linii, które tworzą siatki. Tam, gdzie siatki są ściślejsze, uzyskuje się intensywniejszy odcień koloru.
*Sgraffito świecowe (Grattage). Będziemy pracować z motywem wykonanym techniką tonową i jasnymi kolorami lub warstwą linii wykonanych różnymi kolorami kredek pasteli olejnych. Pokryjemy całą powierzchnię rysunku kredką pastelą olejną w ciemnym kolorze. Później ostro zakończoną szpatułką lub łopatką wyskrobiemy wzory, które odsłonią ukryte kolory.
*Sgraffito mydlane. Technika ta jest podobna do sgraffito świecowego, z tym że zamiast pokrycia rysunku kredką pastelą olejną, pokryjemy go płynną farbą temperową wymieszaną z mydłem w płynie (w stosunku 3 do 1). Kiedy farba wyschnie, wyskrobiemy rysunek odsłaniając kolory spodniej warstwy.

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

18 In stock

Opinie i recenzje produktu

    5
    Bardzo dobre pastele
    24-10-2019 Mirek