CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Katalog » SILIKONY I ŻYWICE » żywice epoksydowe

PEBEO CRYSTAL RESIN BIO KIT 45ML

PEBEO CRYSTAL RESIN BIO KIT 45ML
  • Symbol produktu: PEB-766149
  • Kod EAN: 3597587661498
  • Producent: Pébéo
Cena: 28,00 zł z VAT 22,76 zł netto

Jeżeli masz pytania - pomożemy!

Phone 22 77 37 861 lub 510 339 338

(Pn. - Pt.: 9:00 - 18:00 Sb.: 9:00 - 13:00)

Opis produktu

PEBEO CRYSTAL RESIN BIO KIT 45ML

Dwuskładnikowy system żywicy epoksydowej, zawierający 50% żywicy biologicznej i utwardzacza oraz węgiel na bazie biologicznej, który stanowi średnio 50% całkowitego węgla obecnego w produkcie. Produkt bardziej przyjazny i bezpieczny dla użytkowników w stosunku do tradycyjnych żywic. Po zaschnięciu tworzy strukturę krystaliczną o przedłużonym okresie żółknięcia pod wpływem światła.

Zastosowanie: Przezroczysta, błyszcząca i lita żywica krystaliczna jest idealna do odlewania w formach lub na powierzchniach o ograniczonych krawędziach (biżuteria, ramy), a także jako przeźroczysta powłoka ochronna. W żywice można zatapiać różne przedmioty np. suszone rośliny.

Stosować na powierzchniach takich jak : metal, malowane drewno, płótno, silikon, oraz plastik.

Opakowanie: 45ml

Sposób użycia:

1. Do czystego suchego pojemnika należy wlać objętościowo 1 część utwardzacza Crystal B, a następnie 2 części żywicy Crystal A.
2. Wymieszać oba składniki (niewystarczające wymieszanie nie zagwarantuje właściwego utwardzenia, zaś nadmierne doprowadzi do zbyt dużego napowietrzenia mieszaniny, czego skutkiem będzie powstanie pęcherzy powietrza). Przenieść mieszaninę do drugiego pojemnika i ponownie wymieszać, aby zapewnić jednorodną konsystencję żywicy. Mieszanie może potrwać do 5 minut w zależności od przygotowanej ilości.
3. Odstawić mieszaninę w pojemniku na 5 minut, aby usunąć pęcherzyki.
4. Wylać na przygotowaną powierzchnię lub wlać do przygotowanej formy. Wykorzystać mieszaninę w ciągu 45 minut po zmieszaniu.
5. Pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny w miejscu wolnym od pyłu. Utwardzanie jest stopniowe i może się różnić w zależności od temperatury otoczenia.

Po utwardzeniu żywica zachowa swe własności w temperaturze od 0 ° C do 50 ° C.

Zalecana grubość odlewu - do 2 cm grubości, żywica nie jest zalecana do odlewania dużych kawałków

Czas wiązania:

Stan suchy: 12h Całkowite utwardzenie : 24h. Czyszczenie narzędzi przed rozpoczęciem: Przetrzeć suchą ściereczką i 70% alkoholem lub żelem alkoholowym. Przechowywanie: W oryginalnym opakowaniu, w pełni szczelnym w temperaturze od 15 ° C do 25 ° C. Przechowywać z dala od temperatur ujemnych. Po otwarciu składniki są zdolne do użytku przez 6 miesięcy w szczelnie zamkniętej butelce

Przygotowanie składników:

Aby poznać ilość każdego składnika i nie marnować produktu, zaleca się wypełnić formę wodą i przelać ją do pojemnika pomiarowego. Zanować objętość wody. 1/3 objętości będzie utwardzaczem, a pozostałe 2/3 będą żywicą. Dokładnie osuszyć formę i pojemnik pomiarowy przed dodaniem żywicy. Mieszanina jest spójna, gdy stanie się przezroczysta. Powierzchnia żywicy przybiera kształt formy, w której jest odlewana. Matowa forma daje matowe wykończenie, a błyszcząca forma błyszczące. Aby nadać połysk matowemu wykończeniu, użyć cienkiej warstwy Gédéo GLOSS + werniks lub cienkiej warstwy Gédéo Bio-based Crystal Resi. Aby ukształtować swoje dzieło, można usunąć formę po 12 godzinach suszenia. W celu nadania zakrzywionego kształtu na przykład, owiń formę wokół butelki po 24 godzinach kształt utrwali się całkowicie. Zaleca się chronić wykonane prace, nakładając warstwę połysku Bindex na 24 godziny przed zalaniem żywicą Crystal Bio.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

Unikać kontaktu z oczami i skórą, założyć rękawiczki. Nie mieszać składników żywicy Bio Crystal z innymi składnikami żywic Gédéo. Żywice Gédéo nie są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Przed odlaniem upewnić się, że zastosowana forma jest czysta i całkowicie wolna od olejów (w razie potrzeby przetrzeć ściereczką nasączoną alkoholem).

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Pędzel gąbkowy płaski 50mm
Pędzel gąbkowy płaski 50mm

3,00 zł z VAT
2,44 zł netto

Plastikowa kasetka malarska podwójna ZIELONA
Plastikowa kasetka malarska podwójna ZIELONA

17,00 zł z VAT
13,82 zł netto

Winsor & Newton Promarker Satin
Winsor & Newton Promarker Satin

13,00 zł z VAT
10,57 zł netto

Winsor & Newton Promarker Black
Winsor & Newton Promarker Black

14,50 zł z VAT
11,79 zł netto

HAPPY COLOR BLOK MIX MEDIA A4
HAPPY COLOR BLOK MIX MEDIA A4

16,00 zł z VAT
13,01 zł netto

28 In stock