CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

Blog
Nauka rysowania dla każdego – część 3 – jak rysować lepiej

Ćwiczenia czynią mistrzów – talent, oczywiście, też jest istotny, jednak to stały trening, doskonalenie własnych umiejętności i ściganie się z własnym cieniem przynoszą najlepsze efekty. Dlatego tak ważne jest gospodarowanie swoim czasem w ten sposób, żeby najlepiej codziennie mieć okazję do kontaktu do ze swoją pasją. Dzisiaj nasza nauka rysowania dla każdego skupia się na praktycznych poradach, dzięki którym będziecie rysować jeszcze lepiej!

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – część 2 – podstawy rysunku

Nauka rysowania to nie tylko nauka perspektywy, odpowiedniego stawiania kresek i różnych zasad łączących rysunkiem. Zanim zostawicie pierwsze ślady na kartce, warto żebyście poznali kilka podstawowych porad, o których warto pamiętać na każdym etapie, żeby  rysunek był dla was czynnością komfortową i przyjemną. Jednocześnie im większą swobodę będziecie mieć Wy, tym bardziej zyskają na tym wasze rysunki.

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – część 1 – akcesoria do rysunku

Artykuły do rysunku, narzędzia i materiały

Zanim chwycicie w dłonie ołówek, będziecie potrzebować… cóż, ołówka. I najlepiej jeszcze czegoś, po czym można nim rysować. A jako, że to nauka rysowania dla każdego, to przyda się jeszcze coś na wypadek popełnienia błędu. A jeśli już macie wszystkie materiały do rysunku i rzucicie się do pracy, najgorszą rzeczą była by przerwa pracy spowodowana tym, że nagle kreska waszego ołówka stanie się zbyt mało ostra, a wy odkryjecie, że nie macie nic, by ją zatemperować. Dlatego nasza nauka rysunku zaczyna się do wycieczki do sklepu (z oczywistych względów polecamy w tej roli nas). Sklep plastyczny to miejsce, które dla wielu osób staje się z czasem jednym z ulubionych – na naszych półkach wzrok potrafi gubić się na długie godziny, przeglądając rozmaite ołówki, grafity, węgle, papiery, bloki i inne akcesoria do rysunku (lub do innej dziedziny uprawianej sztuki). Zanim jednak się do nas wybierzecie warto, żebyście mieli chociaż wstępne rozeznanie w tym, co oferuje rysownikom sklep plastyczny. W przypadku dalszych pytań chętnie wam pomożemy już na miejscu lub zdalnie – przez internet lub telefon!

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – wprowadzenie – jak zacząć?

Nauka rysowania nie jest tak trudna, jak by się mogło wydawać! Porównując jej skomplikowanie do nauki chodzenia lub mówienia, które to umiejętności każdy nabywa będąc małym dzieckiem, nauka rysowania wydaje się wręcz dziecinnie prosta. Tak naprawdę do tworzenia pięknych rysunków potrzebne są przede wszystkim chęci, duża dawka wytrwałości, umiejętność umiejętnej obserwacji i, co jest najważniejsze, chęć samodoskonalenia i stałego poprawiania błędów. Podobno każdy właśnie na nich najskuteczniej się uczy, dlatego traktujcie je jako okazję do poprawienia swojej techniki i jak najszybciej korygujcie je, kiedy tylko je zauważycie!

Czytaj dalej
Ołówki w dłoń – jak dobrać akcesoria do rysunku?

Rysowanie jest jedną z tych aktywności artystycznych, której każdy spróbował. Jednak to, co dla jednych kończy się na rysunkach na marginesach szkolnych zeszytów i służbowych notatek, dla innych przeradza się w piękną pasje lub pełnoprawny zawód! Dzisiaj postaramy się przybliżyć wam to, jak najlepiej dobrać akcesoria do rysunku do swojego poziomu zaawansowania, a także od czego najlepiej zacząć swoją przygodę z tą dziedziną sztuki.

Czytaj dalej
5. Z farbami w plener – wiosenne i letnie porady dla malarzy
Dni robią się coraz dłuższe, za naszymi oknami widać już pierwsze kwiaty i słychać rano śpiew ptaków. Wszyscy wiemy co to oznacza – wiosna, szanowni Państwo, wiosna! Z tej okazji chcielibyśmy rozpisać się trochę o malarstwie plenerowym i o tym, dlaczego warto skorzystać z ładnej pogody by wyjść na chwilę z pracowni! Postaramy się przedstawić wam dzieła, które powstały w plenerze, a także najlepsze akcesoria do malarstwa plenerowego. Następnie postaramy się polecić wam farby malarskie, które oferuje nasz sklep plastyczny, i które doskonale sprawdzą się w plenerze!

Czytaj dalej
Zestaw malarski na poczatek
Jaki zestaw malarski na początek?

Sklep plastyczny Art.-Equipment posiada w swojej ofercie zróżnicowane zestawy malarskie, wśród których każdy artysta znajdzie coś dla siebie! Na naszych półkach znajdują się zestawy malarskie zarówno dla profesjonalnych artystów, dla początkujących jak i dla hobbystów, którzy chcą się stale rozwijać. W naszej ofercie znajdziecie zestawy malarskie, które zawierają między innymi farby olejne, akwarele i farby akrylowe!

Czytaj dalej
Początek przygody z malarstwem
Jak zacząć malować?
Piękne obrazy wielkich mistrzów zachwycają i śmiemy twierdzić, że nie znajdzie się osoba, która na widok niektórych dzieł wirtuozów pędzla nie wpadnie w niemy (a nawet i głośny!) zachwyt. Bywa jednak, że obecnie oferowane przez nas sklep dla plastyków artykuły malarskie, a zwłaszcza ich mnogość i zróżnicowanie, przyprawiają początkujących adeptów malarstwa o ból głowy. Dlatego dzisiaj pomożemy Wam dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie wybrać artykuły malarskie i farby na początek przygody!
 
Czytaj dalej
Farby olejne dla poczatkujących
Jakie farby olejne dla początkujących?
Malarstwo olejne to nie tylko rozwijające hobby i wspaniała rozrywka, ale również niezwykle wymagająca sztuka. Technika, której wymagają farby olejne pozwala na osiągnięcie wspaniałych rezultatów, jednak jej opanowanie wymaga praktyki. Dzisiaj pomożemy wam wybrać wasze kolejne (a może nawet i pierwsze!) farby olejne.
Czytaj dalej
Sztuka u dzieci: Rysowanie, malowanie, wycinanie i klejenie

Mówi się, że wszystkie dzieci rodzą się kreatywne. Dziecko, nieobciążone przesądami i wątpliwościami dorosłego, ma otwartą, kwestionującą naturę: pragnie poznawać, próbować nowych rzeczy przejawia chęć poznania świata. Dzieci tworzą, wyrażając ruchy ciała, uczucia i potencjał dowolnych materiałów artystycznych, jakimi dysponują.

Twórczość małych dzieci jest czysta i spontaniczna zwykle bez dużej ilości natchnienia od internautów np. youtuberów!. Gdy dzieci dorastają, na ich tworzenie sztuki i kreatywność wpływa wiele różnych czynników, takich jak środowisko fizyczne i rozwijanie jego zrozumienia, materiały, z których korzystają, ich codzienne doświadczenia i wspomnienia, ich postawy, rosnące zainteresowania, uczucia i pomysły, i rozwijające się zdolności motoryczne. To sprawia, że proces artystyczny jest bardziej złożony, ale i celowany!.

Jako rodzice i nauczyciele chcemy, aby te zewnętrzne i wewnętrzne czynniki były pozytywne i wspierały kreatywność w sztuce i życiu, gdy nasze dzieci rozwijają się i stają się bardziej rozważne w swoim myśleniu i tworzeniu sztuki. Odgrywamy kluczową rolę, pomagając im utrzymać twórczą iskrę, z którą się niejako „narodzili”. Możemy to zrobić, zachęcając ich do swobodnej eksploracji ich dzieł, prezentując im materiały i działania artystyczne, które są odpowiednie do rozwoju oraz rozmawiając z nimi o ich sztuce w sposób, który ich angażuje i inspiruje. Omószę te proste kroki w kolejnych rozdziałach bloga.

Aktywność twórczą można przedstawić jako rodzaj procesu uczenia się, w którym nauczyciel i uczeń znajdują się w tej samej osobie.

 

Czytaj dalej