CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

Blog
Zestaw malarski na poczatek
Jaki zestaw malarski na początek?

Sklep plastyczny Art.-Equipment posiada w swojej ofercie zróżnicowane zestawy malarskie, wśród których każdy artysta znajdzie coś dla siebie! Na naszych półkach znajdują się zestawy malarskie zarówno dla profesjonalnych artystów, dla początkujących jak i dla hobbystów, którzy chcą się stale rozwijać. W naszej ofercie znajdziecie zestawy malarskie, które zawierają między innymi farby olejne, akwarele i farby akrylowe!

Czytaj dalej
Początek przygody z malarstwem
Jak zacząć malować?
Piękne obrazy wielkich mistrzów zachwycają i śmiemy twierdzić, że nie znajdzie się osoba, która na widok niektórych dzieł wirtuozów pędzla nie wpadnie w niemy (a nawet i głośny!) zachwyt. Bywa jednak, że obecnie oferowane przez nas sklep dla plastyków artykuły malarskie, a zwłaszcza ich mnogość i zróżnicowanie, przyprawiają początkujących adeptów malarstwa o ból głowy. Dlatego dzisiaj pomożemy Wam dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie wybrać artykuły malarskie i farby na początek przygody!
 
Czytaj dalej
Farby olejne dla poczatkujących
Jakie farby olejne dla początkujących?
Malarstwo olejne to nie tylko rozwijające hobby i wspaniała rozrywka, ale również niezwykle wymagająca sztuka. Technika, której wymagają farby olejne pozwala na osiągnięcie wspaniałych rezultatów, jednak jej opanowanie wymaga praktyki. Dzisiaj pomożemy wam wybrać wasze kolejne (a może nawet i pierwsze!) farby olejne.
Czytaj dalej
Sztuka u dzieci: Rysowanie, malowanie, wycinanie i klejenie

Mówi się, że wszystkie dzieci rodzą się kreatywne. Dziecko, nieobciążone przesądami i wątpliwościami dorosłego, ma otwartą, kwestionującą naturę: pragnie poznawać, próbować nowych rzeczy przejawia chęć poznania świata. Dzieci tworzą, wyrażając ruchy ciała, uczucia i potencjał dowolnych materiałów artystycznych, jakimi dysponują.

Twórczość małych dzieci jest czysta i spontaniczna zwykle bez dużej ilości natchnienia od internautów np. youtuberów!. Gdy dzieci dorastają, na ich tworzenie sztuki i kreatywność wpływa wiele różnych czynników, takich jak środowisko fizyczne i rozwijanie jego zrozumienia, materiały, z których korzystają, ich codzienne doświadczenia i wspomnienia, ich postawy, rosnące zainteresowania, uczucia i pomysły, i rozwijające się zdolności motoryczne. To sprawia, że proces artystyczny jest bardziej złożony, ale i celowany!.

Jako rodzice i nauczyciele chcemy, aby te zewnętrzne i wewnętrzne czynniki były pozytywne i wspierały kreatywność w sztuce i życiu, gdy nasze dzieci rozwijają się i stają się bardziej rozważne w swoim myśleniu i tworzeniu sztuki. Odgrywamy kluczową rolę, pomagając im utrzymać twórczą iskrę, z którą się niejako „narodzili”. Możemy to zrobić, zachęcając ich do swobodnej eksploracji ich dzieł, prezentując im materiały i działania artystyczne, które są odpowiednie do rozwoju oraz rozmawiając z nimi o ich sztuce w sposób, który ich angażuje i inspiruje. Omószę te proste kroki w kolejnych rozdziałach bloga.

Aktywność twórczą można przedstawić jako rodzaj procesu uczenia się, w którym nauczyciel i uczeń znajdują się w tej samej osobie.

 

Czytaj dalej
Słowem wstępu

Dzięki temu wpisowi na blogu możecie Państwo rozpoznać i rozpocząć artystyczne życie z pociechami. To pomysłowe życie będzie wypełnione zabawą, cudami, kolorami, radością i niespodziankami, a wszystko owinięte ładną wstążką zaangażowania i jasną obietnicą kreatywności. Dołącz do lektury i zostań sprytnym rodzicem, dając swojej rodzinie dar kreatywności na całe życie.

To blog o ekspansji pasji, ale również rozumieniu znaczenia sztuki w życiu dziecka i nie tylko. Wszystko we wspólnym życiu rodziny. Znaczenie sztuki wykracza poza kreatywność, eksplorację i znacznie więcej niż zabawę. Pomysłowe życie szkoli mózg do pracy nad znajdowaniem alternatyw i wyborów, rozwiązywaniem problemów i testowaniem odpowiedzi oraz omijaniem znanego lub akceptowanego sposobu robienia rzeczy, aby znaleźć nowe sposoby. Pomysłowe życie otworzy umysł dziecka i utoruje drogę do dorosłości, stworzą się opcje zbudoane na przyjemnej zabawie. Potrzebujemy ludzi o kreatywnych umysłach, aby utrzymać kształtowanie i reformowanie społeczeństwa w sposób pozytywny.

Blog Artequipment jest recenzją profesjonalistów z za oceanu z dostęnej publicznej bibliografi opisującej zrozumienie sztuki i kreatywności dzieci, która stale się pogłębia i ewoluuje. Zanjdziemy tu tłumaczone „wpisy” aktywistów sztuki, zaangażowanych w sztukę z własnymi dziećmi, ale i innymi, oferujący zajęcia plastyczne osobiście i online. Animatorzy  organizujący grupki artystyczne i zachęcający do pomysłowych zabaw.

Chętnie dzielą się nowymi pomysłami na wspieranie długoterminowej kreatywności, wykorzystywanie sztuki jako narzędzia rodzicielskiego, zachęcanie do wzbudzania zaufania, lepsze wykorzystanie formalnych i nieformalnych zaproszeń artystycznych oraz tworzenie bardziej efektywnej przestrzeni artystycznej dla dzieci.

 
Czytaj dalej