CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

Blog
Faber-Castell Polychromos – kredki rysunkowe o niespotykanej i długiej historii

W świecie artykułów artystycznych i plastycznych niewiele jest firm, już nie mówiąc o poszczególnych artykułach, które istnieją od wieków. Tymczasem jeden, bardzo szczególny model kredek rozwijany jest od pokoleń – i to przez firmę, która istnieje od ponad dwustu sześćdziesięciu lat! Kredki Faber-Castell Polychromos, bo o nich oczywiście mówimy, to niezwykłe artykuły plastyczne, których jakość doceniana jest przez rysowników na całym świecie. W końcu nie bez powodu były to ulubione kredki między innymi Karla Lagerfelda czy Ferdynanda Porsche!

Czytaj dalej
Węgle do rysunku – jakie wybrać, jak rozpoznać dobry węgiel rysunkowy, i jak właściwie ich używać?

Węgiel należy do jednych z najstarszych artykułów artystycznych w historii naszej cywilizacji. Trudno jest wskazać jeden moment, w którym zostały one wykorzystane po raz pierwszy. Po setkach lat dalej są one wykorzystywane przez artystów na całym świecie. I nie ma w tym nic dziwnego! Rysunki wykonane z pomocą węgli mają  niepowtarzalny charakter, a charakterystyka narzędzia sprawia, że doskonale nadają się zarówno do szkiców, jak i do podmalówek pod obrazy lub portretów. Z tych ostatnich zresztą chyba najbardziej znane są węgle wśród rysowników!

Czytaj dalej
Pierwsza sztaluga malarska – jak wybrać tą właściwą?

Sztaluga to ogromna sojuszniczka i niemalże nieoceniona przyjaciółka każdego malarza i rysownika. Dzięki niej wasza wygoda w trakcie pracy wzrośnie, co pozwoli wam na rozwinięcie pełni swoich możliwości i potencjału. W końcu nie bez przyczyny wszyscy wielcy, od Matejki do Rembrandta, od Łempickiej po Leonarda Da Vinci, malowali z ich wykorzystaniem. Odkryjcie więc niewykorzystane możliwości jakie otwiera malowanie na sztaludze już dzisiaj i na zawsze zmieńcie swoje malarskie doświadczenie. Wybierzcie jedną ze sztalug oferowanych przez sklep plastyczny ArtEquipment. Jednak na co się zdecydować? Sztaluga plenerowa, sztaluga studyjna czy sztaluga trójnóg – która z nich sprawdzi się najlepiej w waszym przypadku? Postaramy się dzisiaj pomóc wam w wyborze!

Czytaj dalej
Jak zacząć przygodę z ceramiką?

Ceramika to dziedzina twórcza, która kusi wiele osób. Z jednej strony wydaje się nieskomplikowana i nie ma wysokiego progu wejścia, z drugiej pozwala na niemal nieskończony rozwój i tworzenie coraz lepszych, bardziej dopracowanych dzieł. Patrząc na ceramikę pod jeszcze innym kątem, to daje ona niezwykłą możliwość łączenia różnych technik plastycznych, a także ogromną satysfakcję płynącą z użytkowania na co dzień wytworów własnych rąk, takich jak ręcznie tworzone miski czy kubki. Dlatego dzisiaj postaramy się wam dać kilka rad na początek i polecić artykuły do ceramiki!

 

Czytaj dalej
Jak wybrać farby akrylowe?

Na rynku dostępne są bardzo różne farby akrylowe. Niektóre z nich stanowią doskonały wybór dla początkujących malarzy, inne zaś świetnie sprawdzą się w rękach profesjonalistów. Jeszcze inne zajmują ten niejako środkowy sektor, będąc doskonałą propozycją dla hobbystów i wszystkich osób, które pierwsze kroki w malarstwie akrylowym poczyniły już jakiś czas temu i dalej chcą się w nim rozwijać. Dzisiaj podpowiemy wam, jak dobrać odpowiednie farby akrylowe.

Czytaj dalej
Jakie akcesoria malarskie wybrać na początek?

Początek przygody z malarstwem i nauka malowania to często pierwszy krok do odkrycia nowej, wspaniałej pasji na lata. Jednak na samym starcie łatwo stracić orientację wśród wielu akcesoriów do wyboru. Które są naprawdę potrzebne? Co sprawdzi się najlepiej w pracowni młodego stażem artysty i artystki? Na te (i inne!) pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć!

 

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – część 3 – jak rysować lepiej

Ćwiczenia czynią mistrzów – talent, oczywiście, też jest istotny, jednak to stały trening, doskonalenie własnych umiejętności i ściganie się z własnym cieniem przynoszą najlepsze efekty. Dlatego tak ważne jest gospodarowanie swoim czasem w ten sposób, żeby najlepiej codziennie mieć okazję do kontaktu do ze swoją pasją. Dzisiaj nasza nauka rysowania dla każdego skupia się na praktycznych poradach, dzięki którym będziecie rysować jeszcze lepiej!

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – część 2 – podstawy rysunku

Nauka rysowania to nie tylko nauka perspektywy, odpowiedniego stawiania kresek i różnych zasad łączących rysunkiem. Zanim zostawicie pierwsze ślady na kartce, warto żebyście poznali kilka podstawowych porad, o których warto pamiętać na każdym etapie, żeby  rysunek był dla was czynnością komfortową i przyjemną. Jednocześnie im większą swobodę będziecie mieć Wy, tym bardziej zyskają na tym wasze rysunki.

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – część 1 – akcesoria do rysunku

Artykuły do rysunku, narzędzia i materiały

Zanim chwycicie w dłonie ołówek, będziecie potrzebować… cóż, ołówka. I najlepiej jeszcze czegoś, po czym można nim rysować. A jako, że to nauka rysowania dla każdego, to przyda się jeszcze coś na wypadek popełnienia błędu. A jeśli już macie wszystkie materiały do rysunku i rzucicie się do pracy, najgorszą rzeczą była by przerwa pracy spowodowana tym, że nagle kreska waszego ołówka stanie się zbyt mało ostra, a wy odkryjecie, że nie macie nic, by ją zatemperować. Dlatego nasza nauka rysunku zaczyna się do wycieczki do sklepu (z oczywistych względów polecamy w tej roli nas). Sklep plastyczny to miejsce, które dla wielu osób staje się z czasem jednym z ulubionych – na naszych półkach wzrok potrafi gubić się na długie godziny, przeglądając rozmaite ołówki, grafity, węgle, papiery, bloki i inne akcesoria do rysunku (lub do innej dziedziny uprawianej sztuki). Zanim jednak się do nas wybierzecie warto, żebyście mieli chociaż wstępne rozeznanie w tym, co oferuje rysownikom sklep plastyczny. W przypadku dalszych pytań chętnie wam pomożemy już na miejscu lub zdalnie – przez internet lub telefon!

Czytaj dalej
Nauka rysowania dla każdego – wprowadzenie – jak zacząć?

Nauka rysowania nie jest tak trudna, jak by się mogło wydawać! Porównując jej skomplikowanie do nauki chodzenia lub mówienia, które to umiejętności każdy nabywa będąc małym dzieckiem, nauka rysowania wydaje się wręcz dziecinnie prosta. Tak naprawdę do tworzenia pięknych rysunków potrzebne są przede wszystkim chęci, duża dawka wytrwałości, umiejętność umiejętnej obserwacji i, co jest najważniejsze, chęć samodoskonalenia i stałego poprawiania błędów. Podobno każdy właśnie na nich najskuteczniej się uczy, dlatego traktujcie je jako okazję do poprawienia swojej techniki i jak najszybciej korygujcie je, kiedy tylko je zauważycie!

Czytaj dalej