Ocena klientów: Ocena {OCENA}/5 5/5 (zobacz opinie )

Żywica epoksydowa E-30 EFEKT WODY 1600g

Żywica epoksydowa E-30 EFEKT WODY 1600g
  • Symbol produktu: PR-FE034K16
  • Kod EAN: 8053340390425
  • Producent: Prochima
Cena: 249,00 zł z VAT (202,44 zł netto)
szt

Żywica E-30 – efekt wody

E-30 składa się z dwóch komponentów żywicy epoksydowej i katalizatora, które są pakowanych oddzielnie (zestaw jest gotowy do użycia, aby uzyskać mniejsze ilości  produktu należy odmierzyć odpowiednie ilości żywicy i katalizatora według  dołączonej instrukcji).  Mieszanka po utwardzeniu  przyjmuje formę  stabilnego  oraz niezwykle przejrzystego i jasnego tworzywa - doskonale imitującego wodę.   Właściwości samopoziomujące pozwalają uzyskać efekt gładkiej tafli. E-30 można odlewać lub łączyć z elementami wykonanymi z dowolnego materiału.

Długi czas reakcji  8-10h do całkowitego utwardzenia – pozwala na odlewanie dużych ~ 2-3 cm grubości płaszczyzn bez wytwarzania nadmiernego ciepła podczas utwardzania.  W czasie zastygania żywicy można na wiele sposobów uzyskiwać różne ciekawe efekty – np. aby uzyskać fale należy zmiękczyć żywicę przy pomocy ciepłego podmuchu z suszarkia następnie przy pomocy szpatułki lub czystego pędzla modelować masę do uzyskania pożądanego efektu.

- Do użytku w temperaturze pokojowej – Bezzapachowa – Nie zawiera polistyrenu

- Samopoziomująca, nie kurczy się i nie pęka

- może być barwiona przy pomocy past PENTASOL dla uzyskania wrażenia głębi.
E-30

ŻYWICA EPOKSYDOWA DO ODLEWÓW

 

Główną cechą żywicy jest niezwykle wysoka przezroczystość jej składników. Jest używana w sektorze artystycznym, rzemiośle oraz modelarstwie, w celu otrzymania przezroczystych odlewów także o grubej warstwie, do wtapiania przedmiotów lub w celu otrzymania efektu wody. Jest ponadto używana w przemyśle biżuteryjnym jako imitacja lakierów szklących.  Produkt odlany na równej powierzchni doskonale się samopoziomuje; po stwardnieniu powierzchnia pozostaje lśniąca i wolna od zacieków.

 

Produkt składa się z dwóch składników, które należy wymieszać przed użyciem. Składnik A to żywica epoksydowa w płynie nie zawierająca rozpuszczalników, pochodna bisfenolu F. Składnik B to utwardzacz typu addycyjnego na bazie aminy cykloalifatycznej.

 

Charakterystyka składników                      Składnik A żywica                      Składnik B utwardzacz

Lepkość (mPas a 25°C)                                  1.800-2.000                            350-450

Gęstość (gr/cm3 a 25°C)                                  1,15                                       1,03

Kolor Gardner                                                 max 1                                     max 1

Stosunek mieszanki w wadze                           100                                        60

 

Cykle utwardzania

Pot-life (czas życia) mieszanki przy 25°C - masa 200 gr:                                 40 minut

Utwardzenie pozorne przy 25°C - masa 200 gr, 3 mm:                                   8 godzin

Utwardzenie całkowite przy 25°C - masa 200 gr, 3 mm:                                 72 godziny

Utwardzenie pozorne przy 25°C - masa 200 gr, 5 mm:                                   7 godzin

Utwardzenie całkowite przy a 25°C - masa 200 gr, 5 mm:                              72 godziny

 

Termin pot-life wskazuje życie użytkowe mieszanki gotowej do użycia w minutach, przed rozpoczęciem podgrzewania, a więc przed utwardzeniem. Wartość odnosi się do 200 gr. Przy większych masach czas ulega skróceniu.

Utwardzenie pozorne to stan stały lub półstały osiągany przez produkt po rozproszeniu ciepła powstałego podczas reakcji. Odlew jest dość twardy, aby można go uchwycić, ale poddaje się pod naciskiem paznokcia

Utwardzenie całkowite zostaje osiągnięte kiedy wszystkie molekuły weszły między sobą w interakcję, tworząc makromolekuły długołańcuchowe. W tym momencie odlew osiągnął stabilność, nie podlega odkształceniom i cechuje się ostateczną odpornością mechaniczną.

 

Temperatura  otoczenia w znaczący sposób wpływa na lepkość obydwu składników oraz na okres utwardzania mieszanki. Wraz z obniżeniem się temperatury, żywica w widoczny sposób gęstnieje, nie powoduje to jednak istotnych zmian w wyniku końcowym. Temperatura wpływa także na czas utwardzania, w związku tym należy także brać pod uwagę ciepło powstające przy reakcji. Im większa jest masa, tym więcej ciepła powstałego podczas reakcji i mniejsza jest dyspersja wyprodukowanego ciepła. Istnieje znacząca różnica w czasie utwardzania w zależności od grubości odlanej warstwy. Na poziomie temperatury otoczenia, warstwa o grubości 3 mm może potrzebować 8­-10 godzin przed osiągnięciem fazy utwardzenia (z powodu większej dyspersji ciepła), podczas gdy warstwa o grubości 8-10 mm zaczyna się utwardzać po zaledwie 3 godzinach. Wspomniane powyżej czasy ulegają skróceniu przy wysokiej temperaturze otoczenia, i wydłużeniu przy temperaturach niskich.

 

Wilgotność powietrza lub zanieczyszczenie wodą mogą spowodować zmatowienie powierzchni (zjawisko “karbonatyzacji”), i z tego powodu należy unikać takich warunków podczas pracy.

Jeżeli odlew uległ zmatowieniu, można je usunąć poprzez polerowanie pastą ścierną.

 

Zalecenia do otrzymania optymalnych wyników

1.                Produkt przechowywać w ciepłym miejscu w zimie tak, aby żywica pozostała płynna i ciekła, nigdy w temperaturze poniżej 5°C. Poniżej tego progu składnik A może stać się płynny i matowy, w postaci żelu lub mlecznego ciała stałego. W takim przypadku, aby doprowadzić żywicę do normalnego stanu, wystarczy podgrzać ją do temperatury przynajmniej 60°C.

2.                Dozować składniki wagowo, najlepiej przy pomocy wagi o odczycie cyfrowym o dokładności 1 lub 2 gr oraz stosując się do wskazanych proporcji. Nigdy nie zmieniać stosunku.

3.                Mieszać dokładnie szpatułką o wydłużonym ostrzu, starając się usuwać produkt ze ścian oraz dna pojemnika tak, aby otrzymać jednolitą mieszankę całej masy. Odczekać kilka minut przed odlewem w celu odpowietrzenia.

4.                Pracować w temperaturze otoczenia nie niższej niż 18°C.

5.                Po odlewie sprawdzić czy nie znajdują się w nim uwięzione pęcherzyki powietrza, zwłaszcza w pobliżu rogów lub podcięciach. Ułatwić ich ewentualne usunięcie przy pomocy patyczka. Utwardzać w miejscu z dala od pyłu, najlepiej w temperaturze wyższej: 30-40°C W ten sposób żywica rozprowadza się całkowicie i powierzchnia jest idealnie lśniąca i regularna.

6.          Higiena w miejscu pracy: Używać rękawić ochronnych podczas posługiwania się składnikami. Unikać kontaktu z oczami i błoną śluzową. Po zakończonej pracy umyć rce najpierw wodą i mydłem, a następnie ewentualnie alkoholem etylowym. Nie zanieczyszczać powierzchni pracy, czyścić papierem jednorazowym. Wyczyścić narzędzia alkoholem lub ROZPUSZCZALNIKIEM EPOX PROCHIMA.

Opakowania - 320 i 800 gr, 1,6, 8, 24 Kg

Przechowywanie - Składnik A: 5-35°C. Nie toleruje mrozu.; Składnik B: 5-35°C.

Ostrzeżenia - Nie używać przy temperaturze poniżej 12-13°C; Nie używać poza czasem obróbki, po którego upływie, w przypadku zwiększenia lepkości, nie należy absolutnie dodawać rozpuszczalnika, aby przedłużyć czas życia produktu.

Wskazówki do bezpecznego użytkowania - Podczas mieszania oraz użytkowania nosić rękawice oraz okulary ochronne. Natychmiast po skończonej pracy umyć wałki i narzędzia rozpuszczalnikiem epoksydowym, rozpuszczalnikiem nitro lub denaturowanym alkoholem etylowym. Nie wylewać pozostałości oraz rozpuszczalnika czyszczącego do kanalizacji. Odpady w postaci rozpuszczalnika czyszczącego oraz pustych opakowań zanieczyszczonych produktami należy utylizować w autoryzowanej jednostce odzyskiwania odpadów.

Komentarze i opinie:
Super
5/5
Inni z tym produktem kupili:
TALENS G&P OPAQUE 30ML ELEGANT BLACK TALENS G&P OPAQUE 30ML ELEGANT BLACK
15,50 zł z VAT 12,60 zł netto
PIGMENT SUCHY 50G BŁĘKIT KOBALTOWY PIGMENT SUCHY 50G BŁĘKIT KOBALTOWY
53,00 zł z VAT 43,09 zł netto
TALENS G&P OPAQUE 30ML BRIGHT YELLOW TALENS G&P OPAQUE 30ML BRIGHT YELLOW
14,00 zł z VAT 11,38 zł netto
Patyki lipowe Patyki lipowe
4,00 zł z VAT 3,25 zł netto
GUMKA TWARDA DO ŚCIERANIA 8B GUMKA TWARDA DO ŚCIERANIA 8B
2,30 zł z VAT 1,87 zł netto
PODOBRAZIE BAWEŁNIANE CORTE 150X100cm PODOBRAZIE BAWEŁNIANE CORTE 150X100cm
162,00 zł z VAT 131,71 zł netto
ART RANGERS FARBA AKRYLOWA 75 ML - BLACK ART RANGERS FARBA AKRYLOWA 75 ML - BLACK
5,00 zł z VAT 4,07 zł netto
PIGMENT SUCHY 75G UGIER JASNY ZŁOCISTY PIGMENT SUCHY 75G UGIER JASNY ZŁOCISTY
12,00 zł z VAT 9,76 zł netto
Najpopularniejsze produkty
Nr telefonu
22 77 37 861 lub 510 339 338 sklep@artequipment.pl pn-pt: 9:00 - 18:00 / sb: 9:00 - 13:00
dotpay PayPal VISA Master Card
DPD GLS Poczta Polska DHL

© ArtEquipment - Internetowy sklep dla plastyków. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: