Pierwsza sztaluga malarska – jak wybrać tą właściwą?

Sztaluga trójnóg – kiedy i dla kogo się sprawdzi?

 

Sztaluga trójnożna to częsty wybór początkujących malarzy, którzy dysponują dostateczną przestrzenią, aby móc z niej korzystać. W zasadzie sztaluga trójnóg to pewien kompromis pomiędzy wielkimi, ciężkimi, ale niezwykle funkcjonalnymi sztalugami studyjnymi, a lekkimi, mobilnymi i kompaktowymi sztalugami plenerowymi i stołowymi. Dzięki temu doskonale nadaje się jako pierwsza sztaluga, wykorzystywana w różnych celach i warunkach. Właśnie jej uniwersalizm jest największą jej wadą i zaletą – z jednej strony w niemal każdym zadaniu sztaluga trójnożna sprawdzi się dobrze, zaś z drugiej dedykowane rozwiązania niemal zawsze będą lepsze do konkretnych zadań. Niemniej sztaluga trójnóg to rewelacyjny wybór na początek, który pozwoli na eksperymentowanie z różnymi sposobami pracy, a jednocześnie nie opróżni waszych kieszeni do cna. Przy okazji, sztalugi trójnożne doskonale sprawdzają się jako sztalugi ekspozycyjne i są w tej roli wykorzystywane na wielu wystawach i wydarzeniach.

 

Sztaluga studyjna – kiedy się na taką zdecydować?

 

Przechodzimy dalej, żeby spotkać się z zawodnikiem wagi ciężkiej. Sztaluga studyjna to bez wątpienia królowa w swojej klasie. Niezrównana w kwestii wygody, funkcjonalności, a także pod względem wymiarów podobrazi, które się na niej zmieszczą. Oczywiście, na świecie nie ma rzeczy idealnych – tak też i sztaluga studyjna ma swoje wady. Przede wszystkim, nie jest to akcesorium dla wszystkich. Wymaga dużo miejsca, także jeśli nie macie dedykowanej przestrzeni do malowania istnieje niebezpieczeństwo, że sztaluga studyjna będzie wam przeszkadzać. Tym bardziej, że jej mobilność jest ograniczona pomimo tego, że wiele modeli, które w swojej ofercie posiada sklep plastyczny ArtEquipment, jest wyposażona w kółka. Dzieje się tak ze względu na dużą wagę tych przedmiotów. Także, o ile sztaluga studyjna z kółkami da radę łatwo się chować na tym samym piętrze, o tyle każdorazowe wynoszenie jej z piwnicy lub strychu wiązać się będzie z darmowym treningiem siłowym.

Jednak sztaluga studyjna ma również olbrzymie zalety, o których już trochę wspomnieliśmy. Po pierwsze: formaty podobrazi. Wielka sztaluga oznacza wielkie możliwości, a konkretnie wielkie kanwy, które się na niej zmieszczą. Inną zaletą są wygodne przyborniki na narzędzia, w które często wyposażone są sztalugi studyjne. Ponadto zapewniają one niezrównaną stabilizację oraz możliwości regulacji. Warto również wspomnieć o ogromnej jakości ich wykonania – owszem, stanowią one spory wydatek, ale trzeba się postarać żeby je uszkodzić. Dlatego, jeżeli malujecie dużo, często i z ogromną pasją, a do tego dysponujecie przestrzenią, w której zmieści się potężna, robiąca wrażenie sztaluga studyjna, polecamy ją pod waszą rozwagę. Stanowi ona większy wydatek niż sztaluga trójnóg, ale za to zostanie z wami na lata, pozwalając wam na ogromną swobodę w tworzeniu.

Sztaluga plenerowa – dla kogo?

 

Sztaluga plenerowa to przedmiot, który od razu narzuca pewne skojarzenia. Od razu stają przed oczami postaci wielkich impresjonistów, którzy zabierali wszystkie swoje artykuły plastyczne i akcesoria malarskie pod pachę, szli w plener i w ten sposób tworzyli dzieła, które dzisiaj podziwiamy w muzeach i galeriach sztuki. Monet, Sisley, Manet, Renoir – oni wszyscy z pewnością z zazdrością spoglądaliby na sztalugi plenerowe oferowane przez sklep plastyczny ArtEquipment. Ich akcesoria bowiem były dużo cięższe, bardziej toporne i mniej mobilne niż te, które oferujemy dzisiaj wam!

Sztaluga plenerowa, jak sama nazwa celnie wskazuje, to najlepszy kompan artystów mobilnych, wychodzących z przestrzeni studia lub pracowni i udających się w poszukiwaniu inspiracji na dalsze i bliższe wyprawy. Lekkie, wygodne i bardziej ascetyczne niż ich studyjne siostry, sztalugi plenerowe to doskonała propozycja dla wszystkich lubujących się tworzeniem w różnorodnych, otwartych przestrzeniach. Sztaluga plenerowa cechuje się duża mobilnością i wygodą przenoszenia. Sklep plastyczny ArtEquipment oferuje również sztalugi plenerowe, które po złożeniu przybierają formę… niewielkiej skrzynki!

Sztaluga stołowa i inne rodzaje sztalug

 

Oczywiście, sztalugi studyjne, trójnogi i sztalugi plenerowe to nie jedyne tego rodzaju akcesoria w naszym sklepie. Znajdziecie u nas również, między innymi, sztalugi ekspozycyjne, sztalugi do dużych formatów, a także sztalugi stołowe. To nad tymi ostatnimi pochylimy się jako na ostatnimi, bowiem stanowią one niezwykle popularny wybór wśród naszych klientów – szczególnie tych będących początkującymi malarzami lub dysponującymi ograniczoną przestrzenią, w której tworzą. Sztaluga stołowa pozwala na każdorazowe rozwijanie i zwijanie studia wtedy, gdy najdzie was wena! Dzięki temu oszczędzicie miejsce w miejscu zamieszkania, jednocześnie korzystając z zalet malowania na sztaludze.

Jeśli szukacie najlepszej sztalugi dla siebie, chętnie wam pomożemy! Nasz sklep plastyczny w Warszawie jest dla was otwarty, a na każdego naszego klienta, który nas odwiedzi, czekamy z dobrą radą i najlepszymi artykułami plastycznymi. Pozostajemy również do waszej dyspozycji przez mail, telefon i media społecznościowe.

Najpopularniejsze produkty
Nr telefonu
22 77 37 861 lub 510 339 338 sklep@artequipment.pl pn-pt: 9:00 - 18:00 / sb: 9:00 - 13:00
dotpay PayPal VISA Master Card
DPD GLS Poczta Polska DHL

© ArtEquipment - Internetowy sklep dla plastyków. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: