Węgle do rysunku – jakie wybrać, jak rozpoznać dobry węgiel rysunkowy, i jak właściwie ich używać?

 

Węgiel do rysunku – jakie są jego rodzaje i jakie mają zastosowanie?

 

Zacznijmy od tego, że technicznie węgiel należy podzielić na dwa kategorie – miękki i twardy. Tak też miękki węgiel do rysunku jest wykonany z węglowych wiórów drzewnych. Znajduje on zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzeba finezji, bowiem jego ślad przypomina delikatne, wygładzone ślady pędzla. Drugi, twardy węgiel rysunkowy, wykonany jest z gałązek wierzby, lipy lub winorośli. Analogicznie do tego, czym cechuje się miękki węgiel do rysunku – twardy pozostawia po sobie cienkie, wyraźne kreski.

Ponadto węgiel możemy dzielić ze względu na zastosowanie, na węgiel rysunkowy, czyli „surowy” materiał, sprzedawany w postaci pałeczek o różnych średnicach. Z jego pomocą można przenieść na kartkę elementy, przy których nie potrzeba milimetrowej precyzji. Węgiel w ołówku ma wręcz odwrotne zastosowanie – ta inkarnacja węgla służy do wykonywania precyzyjnych rysunków. Z kolej węgiel w sztyfcie to to, czym często posługują się rysownicy w trakcie pracy nad dużymi formatami lub podczas szkicowania tła.

 

Jak wybrać dobry jakościowo węgiel rysunkowy?

 

Zanim rzucicie się w wir tworzenia i rysowania, najpierw zapewne musicie kupić odpowiednie akcesoria. Jakby nie patrzeć bez sklepu plastycznego nie można kupić węgla do rysunku. Bez węgla do rysunku, nie ma rysunku, a bez rysunku… nie ma rysunku. Także odwiedzieni w ArtEquipment wydają się nieuniknione! Jak jednak wybrać odpowiedni węgiel rysunkowy, zapytacie?

Sprawdzenie jakości węgla jest dość proste – wystarczy przetestować barwę, którą uzyskujecie pracując z danym akcesorium. Jeśli barwa jest intensywna, to oznacza to, że produktowi można zaufać, bo bez wątpienia jest to świetnej jakości węgiel rysunkowy. Warto przetestować również ścieralność węgla – jeżeli bez problemów można zetrzeć go z pomocą gumki chlebowej albo ręcznika papierowego to również stanowi to znak jakości węgla.

Zalecamy również zaufać znanym i lubianym za swoją wysoką jakość markom. Sklep plastyczny ArtEquipment to miejsce, w którym znajdziecie produkty do rysunku od wielu uznanych producentów. W swojej ofercie nasz sklep plastyczny posiada między innymi węgle Astrawęgle w ołówku Koh-i-Noor, węgiel prasowany i węgiel w sztyfcie tego producenta, jak również węgiel w graficie od Marie’szestaw rysunkowy z węglem Faber-Castell, jak i węgle rysunkowe Derwent.

 

W jaki sposób rysuje się wykorzystując węgle rysunkowe?

 

Sama technika rysowania z pomocą węgla nie różni się zasadniczo od techniki klasycznej, w której to wykorzystuje się ołówki artystyczne. Warto jednak pamiętać o drobnych różnicach wynikających z charakterystyki węgla rysunkowego, jak również o zastosowaniach poszczególnych jego rodzajów o których pisaliśmy wyżej. Jeśli chcecie zaś dowiedzieć się więcej o technice rysowania zapraszamy was do wpisów z serii „Nauka rysowania dla każdego” dostępnych na naszym blogu.

Potrzebne wam są najwyższej jakości węgle rysunkowe, a może potrzebne wam są inne akcesoria do rysunku? ArtEquipment, czyli oferujący swe towary online sklep plastyczny w Warszawie, posiada w swojej ofercie najlepszej jakości węgle do rysunkuszkicownikiołówki artystyczne i wiele, wiele więcej! Sprawdźcie sami! A jeśli potrzebujecie pomocy w doborze materiałów, to nasi doskonale zorientowani konsultanci z chęcią pomogą dobrać wam artykuły plastyczne dopasowane do waszych potrzeb i poziomu!

Najpopularniejsze produkty
Nr telefonu
22 77 37 861 lub 510 339 338 sklep@artequipment.pl pn-pt: 9:00 - 18:00 / sb: 9:00 - 13:00
dotpay PayPal VISA Master Card
DPD GLS Poczta Polska DHL

© ArtEquipment - Internetowy sklep dla plastyków. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: