CzeskiAngielskiRosyjskiSłowackiNiemiecki
Kategorie
Wynajem sztalug

5. Z farbami w plener – wiosenne i letnie porady dla malarzy

Opublikowano dnia 27-06-2022

         Malarstwo plenerowe – śladami wielkich mistrzów

Malarstwo plenerowe wcale nie jest nowym wynalazkiem! Oczywiście z biegiem lat zarówno techniki malarskie, jak i akcesoria stosowane przez artystów ewoluowały. Od setek lat jednak artyści doceniali uroki pracy poza pracownią. Szczególnie wychodzenie z pracowni upodobali sobie impresjoniści, wśród których wielu najbardziej znanych artystów ceniło malarstwo plenerowe, i dzięki niemu właśnie powstało wiele znanych dzieł. Malarze tacy jak Alfred Sisley, John Singer Sargent, Renoir, Monet czy Frédéric Bazille – wszyscy Ci uznani impresjoniści czekali na odpowiednie warunki, brali swoje akcesoria malarskie pod pachę i wychodzili rozkoszować się malarstwem plenerowym. W dzisiejszych czasach malarstwo plenerowe jest o wiele łatwiejsze. Dzięki akcesoriom produkowanym z lekkich i wytrzymałych materiałów możesz zawsze i wszędzie mieć przy sobie najbardziej potrzebne materiały. Unikniesz też noszenia ze sobą ciężkich sztalug drewnianych dzięki teleskopowym sztalugom wykonanym z lekkich materiałów!
Akcesoria do malarstwa plenerowego

W Art.-Equipment rozumiemy, że najlepsze artykuły plastyczne pozwalają na rozwijanie swoich umiejętności, lepsze zgłębienie pasje i odblokowanie swojego pełnego, artystycznego potencjału. Dlatego nasz sklep plastyczny w Warszawie posiada w swojej ofercie bogaty wybór akcesoriów, dzięki którym malarstwo plenerowe stanie się niezwykle przyjemną alternatywą dla długich godzin spędzonych w pracowni. Nasze akcesoria do malarstwa plenerowego pozwolą na zabranie ze sobą potrzebnych artykułów, dzięki czemu niczego nie zabraknie Ci w trakcie pracy. Jednocześnie dostępne u nas artykuły cechuje świetna ergonomia, co zapewni łatwość przenoszenia i podróżowania z niezbędnym, malarskim ekwipunkiem. Znajdziecie u nas między innymi sztalugę plenerową z podstawką, która cechuje się niską wagą – zaledwie 800 gram zamkniętych w teleskopowej formie sprawia, że z łatwością można ją transportować. Dzięki temu, że zmieści się na niej podobrazie o maksymalnej wysokości 83.5 centymetra doskonale sprawdzi się w trakcie malowania pejzaży. Co do samych podobrazi – sklep dla plastyków Art.-Equipment oferuje szeroki wybór podobrazi w wygodnych formatach, dzięki czemu będziecie mogli wybrać te, które najlepiej sprostają Twoim oczekiwaniom.
Nasz sklep plastyczny oferuje również szeroki wybór akcesoriów malarskich najwyższej jakości – w tym pędzli i szpachli, palety, a także szeroki wybór innych akcesoriów malarskich. Znajdziecie u nas również szeroki wybór artykułów, które umożliwią transportowanie. Między innymi w naszym sklepie dostępne są torby od Etchr, a także kasetki, kuferki malarskie i teczki na akcesoria malarskie.
Najlepsze farby do malarstwa plenerowego
Nasz sklep plastyczny to nie tylko najwyżej jakości akcesoria do malarstwa plenerowego. Znajdziecie u nas również farby malarskie, które idealnie sprawdzą się poza konwencjonalną pracownią! Żeby było lepiej, wiele z nich dostępnych jest w wygodnych zestawach, które umożliwią wam wygodne transportowanie ich zawsze i wszędzie tam, gdzie potrzeba. Dla fanów akwareli polecamy farby w kostkach od Marie’s zamknięte w przemyślanej kasetce, która sprawi, że niezwykle wygodnie i bezpiecznie można je transportować. Ciekawą propozycję dla malarzy, którzy cenią sobie wysoką mobilność i ergonomię ma firma Zieler. Niemiecka firma produkuje zestaw malarski z torbą, zawierający 24 kolory farb akrylowych, komplet pędzli, paletę i blok A3 ze specjalnym papierem do malowania akrylami i olejami. Inną propozycją do malarstwa plenerowego dla osób preferujących akryle będzie zestaw z serii Talens Van Gogh. Acrylic Colour Box to propozycja dla malarzy szukających kompletnego zestawu zamkniętego w przemyślanej kasetce drewnianej, umożliwiającej wygodny transport. Ta sama firma odpowiada oczywiście za serię Talens Rembrandt – przez wielu uważanej za najlepsze farby olejne na świecie. Również te znane i cenione farby dostępne są w kasecie drewnianej w zestawie Talens Rembrandt Roc Box Traditional, w którym oprócz farb i eleganckiego opakowania znajduje się zestaw akcesoriów malarskich. W jego skład wchodzi łącznie 16 tub farby olejnej najwyższej jakości, medium malarskie Talens, 2 pędzle, 3 pałeczki węgla, drewniana paleta razem z podwójnym pojemnikiem na media i karta łączenia koloru.

Wybierzcie swoje preferowane akcesoria malarskie do malarstwa plenerowego z szerokiej gamy produktów dostępnych w Art-Equipment już dzisiaj!